POZOR NA PODVODNÍKOV! Sčítanie obyvateľstva 2021

Obyvatelia, ktorí ešte nesplnili svoju zákonnú povinnosť a nečítali sa, majú dve možnosti:

• osobne sa dostaviť na  miestny obecný úrad, kde ich sčíta stacionárny asistent,

alebo

• telefonicky kontaktovať obec /prípadne call centrum/ a požiadať o pomoc pri sčítaní – mobilný asistent ich príde sčítať priamo domov.

Mobilných asistentov sčítania ustanovuje obec. Budú sa povinne preukazovať príslušným preukazom.

Čoho sa vyvarovať a ako postupovať?

• Nevpúšťajte cudzie osoby v žiadnom prípade domov!

• Nekomunikujte s osobami, ktoré nepoznáte, a ktoré sa ponúkajú pomôcť vám so sčítaním: iniciatíva na sčítanie musí prísť vždy z vašej strany a to buď sčítaním sa elektronicky, návštevou na to určeného miesta alebo telefonickou žiadosťou o asistenta, ktorej výsledkom bude dohoda na presnom čase návštevy konkrétnej osoby /meno a priezvisko/.

• Ak máte čo i len podozrenie z podvodného konania pri sčítaní, okamžite kontaktujte políciu na čísle 158.

POZOR!

Účasť na elektronickom sčítaní obyvateľov je pre každého povinná, v prípade zanedbania tejto povinnosti hrozí pokuta!