Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Adománygyűjtés az ukrajnai menekültek számára

Tisztelt Nagymadi Lakosok!

Értesítjük Önöket, hogy községünk adománygyűjtést szervez az ukrajnai menekültek számára.

Amire a leginkább szükség van:

tartós élelmiszerek (étolaj, a cukor, félkész- vagy készétel konzerv, keksz, bébiétel, liszt, tészta, tartós tej, édesség és hűtést nem igénylő termékek), tisztálkodási szerek (szappan, tusfürdő, sampon, fogkrém, fogkefe, tisztasági betétek, pelenkák), tisztítószerek (mosópor, mosogatórongy, mosogatószer, fertőtlenítő), pokrócok, takarók

Az adománygyűjtés kétféle képpen lehetséges:

1. a helyi kultúrházába vinni hétköznap 8:00-16:00 óráig

2. a felajánlásának szándékát jelezni a Szlovák Köztársaság Belügyminisztériuma felé a következő e-mail címekre:

uosppz@minv.sk

pomocukrajine@minv.sk

Szándékukról továbbá értesítést kell adni a település felé is a következő e-mail címre: info@obecmad.sk

Ebben az esetben szükséges jelezni a felajánlás fomáját (hogy mit adományoz), mennyiségét (hány kg) valamint az Ön elérhetőségét (e-mail cím, telefonszám), ahová majd visszajelzést kap a további teendőkről.

TOVÁBBÁ

Amennyiben szállást tudnak biztosítani menekültek részére,  jelentsék azt a helyi községi hivatalba.