Felhívás az ingatlan adóhoz és a helyi hulladék illetékhez

Az adóalany ingatlanadó bevallást köteles benyújtani az illetékes adókezelőnek, arra az adómegállapítási idószakra, amelyben az adófizetési kötelezettsége létrejött, az adómegállapítási időszak kezdeti napján (január 1.) fennálló állapot szerint.

A Nagymadi Községi Hivatal a felhívja a figyelmet arra, hogy azon ingatlantulajdonosnak, akinek 2023-ban ingatlan került a birtokába, vagy ingatlant adott el, 2024. január 31-ig, ingatlan adó-bevallást kell beadnia.

Ez a kötelezettség azokra vonatkozik, akik 2023-ban ingatlant adtak el, vettek, kolaudáltak, vagy megkapták a jogerős építkezési engedélyt. Minden ilyen jellegű változást január végéig kell bejelenteni a községi hivatalban.

Az adóívek a községi hivatalban találhatók illetve a község honlapján.

2024. 01.01. érvénybe lépett a 14 számú Általános érvényű rendelet, amely módosítja az ingatlan adókulcsokat.