Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Konyhai hulladék gyüjtése

Tisztelt polgárok,

az új jogszabályok értelmében az önkormányzatoknak biztosítaniuk kell a konyhai biológiai hulladékok összegyűjtését, elszállítását és hasznosítását. A biológiailag lebontható konyhai hulladékokat osztályozni kell, majd komposztálni, vagy elszállítani további feldolgozás céljából.

A gyűjtőedénybe dobható:

 • Bármilyen ételmaradék
 • Öreg kenyér, pékáru
 • Zöldség- és gyümölcshéj
 • Sajtok és tejtermékek
 • Csontok, hús, hal, tojáshéj
 • Lejárt szavatosságú élelmiszerek csomagolás nélkül
 • Használt papírzsebkendő, konyhai papír törlőkendő, szalvéta

A gyűjtőedénybe nem dobható:

 • A konyhai vagy élelmiszerhulladékok közé nem sorolható egyéb hulladék: kerti zöldhulladék (fű, falevelek, ágak, gyom), veszélyes hulladék, konyhai olaj, zsír, folyékony élelmiszer (levesek, mártások), porszívózás során felgyülemlett por, cigarettacsikk, elhullott állatok

A háztartási hulladékot községünkben 3 helyen gyűjtjük:

 • a Jednota üzletnél
 • a bérházaknál
 • a magánóvodánál  

az erre fenntartott barna színű tárolóban.