Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/html/obecmad.sk/public_html/wp/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497

Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPosts() expected to be a reference, value given in /home/html/obecmad.sk/public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/html/obecmad.sk/public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Védjük a természetet a tüzektől – Értesítés | Obec Mad

Védjük a természetet a tüzektől – Értesítés

Járási Tűzoltó- és Mentőszolgálat Igazgatósága

KIJELENTI

hogy 2018. 06. 15- től (14:00 órától) a visszavonásig

fokozott tűzveszély van érvényben a dunaszerdahelyi járásában

Védjük a természetet a tüzektől

Tisztelt lakosság !

A tavaszi meleg időjárásban és a csapadékmentes időben erdőink és a mezőgazdasági területek fokozott tűzveszélynek vannak kitéve. A természetet pusztító erdőtüzek keletkezésének legnagyobb veszélyeit a területek leperzselése, tüzek gyújtása az erdőkben, vagy azok közvetlen közelében, és száraz avarra illetve erdős részre elhajított égő cigarettától keletkeznek. Ezért feltétlenül szükséges, hogy a tűzmegelőzésre fokozott figyelmet fordítsunk. Fontos, hogy a tüzek elleni biztonság minden ember közös célja legyen, korosztálytól és érdekeltségtől függetlenül megnyilvánuljon az emberek tevékenységében és viselkedésében.

A tüzek okozta károk elkerülése érdekében fontos tudatosítanunk, hogy:

A lakosságnak tilos:

-cigarettázni vagy nyílt tüzet használni fokozottan tűzveszélyes területeken,

-aljnövényzet, gally és cserje kitüzelése,

-tüzet rakni olyan területeken és helyeken, ahol ezek a tüzek elterjedhetnek.

A lakosságnak kötelessége:

gallyak és növényi hulladékégetésnél óvatosan és körültekintően eljárni. Ha az égetés a szabadban történik, mert nincs lehetőség a száraz gallyakat és más növényi eredetű hulladékot kazánokban vagy kályhákban elégetni, ügyelni kell a következő szabályok betartására:

-az égetést ne hosszantartó meleg tűzveszélyes időszakban végezzük,

-az égetés helyszínét úgy válasszuk meg, és biztosítsuk be, hogy a tűz ne terjedhessen el a  helyszínt tisztítsuk meg tűzveszélyes, éghető anyagoktól,

-egyszerre kizárólag kis mennyiséget égessünk,

-égetést csak szélcsendes időben végezzük,

-ne hagyjuk felügyelet nélkül az égetés helyszínét, egész folyamat alatt és annak befejezése után is ellenőrizzük,

-égetés helyszínén a tűz továbbterjedésének megakadályozására alkalmas, megfelelő mennyiségű tűzoltó eszközt kell készenlétbe helyezni,

-az égetés után minden esetben gondoskodni kell a tűz eloltásáról.

Jogi és vállalkozó személyeknek tilos:

-növényzet kitüzelése,

-tüzet rakni olyan területeken, ahol a tűz elterjedésének veszélye fennáll,

-szabad területeken éghető anyagok tüzelése fokozottan tűzveszélyes időszakban.

Jogi személyek és vállakkozó magánszemélyek kötelesek a tüzelés kezdete előtt bejelenteni a központi segélyhívó telefonszámra (112 vagy 150 telefonszámon) a tüzelés helyét, idejét  a tüzelés bebiztosításáért felelős személy adatait.

Reméljük, hogy tudatosítják a tüzek pusztító hatásait, és mindent megtesznek azok elkerülése érdekében. A természetet pusztító tüzek nem csupán az élővilágot károsítják, de bizonyított, hogy hatással vannak a térségben élő emberek, illetve más élőlények egészségére is. Köszönjük a megértésüket és azt, hogy Önök is segítenek védeni a természetet a pusztító lángokkal szemben.